سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩


اخبار > برج آزادی ۵۰ ساله می شود.


 

 
 

برج آزادی ۵۰ ساله می شود.

 

 
  رییس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی به مناسبت روز جهانی "موزه و میراث فرهنگی" اهم برنامه های پنجاهمین سال فعالیت برج را اعلام کرد .  
 

 
 

رییس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی به مناسبت روز جهانی "موزه و میراث فرهنگی"  اهم برنامه های  پنجاهمین سال فعالیت برج را اعلام کرد .

علیرضا حفیظی ضمن تبریک ۲۸ اردیبهشت روز جهانی " موزه و میراث فرهنگی " گفت : برج آزادی به عنوان نماد ملی ایران در ردیف برج های مطرح و منحصربفرد دنیا قرار دارد و دارای اهمیت ویژه ای در سطح بین المللی است، به نحوی که انجام برخی فعالیت های فرهنگی هنری در آن، نظیر برنامه هایی که در راستای همبستگی با کشورها در مبارزه با شیوع ویروس کرونا صورت گرفت، بازتاب های بین المللی و خوبی را در پی داشت.

وی افزود در ایام کرونا که " برج موزه آزادی " پذیرای گردشگران داخلی و خارجی نبود، فعالیت های مناسبی در حوزه فضای مجازی مثل بازدید مجازی از برج، نمایشگاه‌های آثار هنری ( بصورت مجازی) و همچنین گام های موثری در بحث تولید محتوا برداشته شد که عموم بازدید کنندگان می توانند با مراجعه به سایت برج به نشانی azadi-tower.com از آنها استفاده نمایند. در حال حاضر نیز مجموعه آماده بازگشایی مجدد بوده و منتظر اعلام سازمانهای زیربط در این زمینه هستیم .

حفیظی با اشاره به سیاست های بنیاد فرهنگی هنری رودکی مبنی بر انجام ویژه برنامه های پنجاهمین سالگرد تاسیس برج آزادی ، اضافه کرد بازسازی برج از جمله برنامه های ضروری پیش رو است که طی هماهنگی های انجام شده با وزارت میراث فرهنگی، شورای شهر و شهرداری تهران؛ این موضوع در دستور کار قرار گرفته و انشالله در گام اول، گنبد رُک در بالای برج مرمت و احیا خواهد شد .

ثبت برج آزادی در فهرست میراث جهانی یونسکو ( با هماهنگی و همکاری نهادهای زیربط )، برگزاری جشنواره عکس های قدیمی از برج آزادی، چاپ تمبر ملی، عقد خواهر خواندگی با برج های مطرح دنیا و چاپ کتاب ۱۶۰ پلان برج آزادی ... از دیگر برنامه های مد نظر در پنجاهمین سال تاسیس برج است.

                                                روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی

 
  يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩    ساعت ١٥:٢٦  

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

برج آزادی در یک نگاه