يکشنبه ١٠ فروردين ١٣٩٩


اخبار > برگزاري نشست خبري هجدهمین جشنواره تئاتر زنداني های سراسر کشور در برج آزادی


 

 
 

برگزاري نشست خبري هجدهمین جشنواره تئاتر زنداني های سراسر کشور در برج آزادی

 

 
  مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی از4 تا 7 اسفند میزبان هجدهمین جشنواره تئاتر زندانيان سراسر کشور می‌شود.  
 

 
 

 

 

مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی از4 تا 7 اسفند میزبان هجدهمین جشنواره تئاتر زندانيان سراسر کشور می‌شود.

به گزارش روابط عمومی برج آزادی،  در نشست خبری هجدهمین جشنواره تئاتر زندانيان سراسر کشور كه ٢٨ بهمن در برج آزادی برگزار شد علی اسماعیلی معاون سلامت اصلاح و تربیت زندان‌های استان تهران گفت: امسال برای دومین بار استان تهران میزبان هجدهمین جشنواره تئاتر زندانیان خواهد بود و اين جشنواره با مشاركت بنیاد فرهنگی هنری بنیاد رودکی در برج آزادی برگزار مي گردد.۲۲۰ گروه هنری در مجموعه ۹ زندان استان تهران وجود دارند که ۲۲۰۰ زندانی در این گروه‌ها مشغول به فعالیت هنری هستند، بازگشت به جرم زندانیان حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد است، اما بازگشت به جرم زندانیانی که در گروه‌های هنری  داخل زندان فعالیت می‌کنند حدود ۲ درصد و پائين تر است.

اسماعیلی گفت: جشنواره امسال در سه بخش نمایشنامه خوانی، نمایش خیابانی و نمایش صحنه‌ای در ۲۳ استان برگزار می‌شود و در اين دوره ۶۰ اثر به جشنواره ارسال شده است که ۹ اثر در بخش صحنه‌ای، ۶ اثر در بخش خیابانی و ۶ اثر در بخش نمایشنامه خوانی داوری می‌شوند.

 داوران جشنواره امسال فرهاد آئیش، گلاب آدینه و فرهاد قائمیان هستند، همچنین استادانی از جمله علیرضا خمسه، همت و فرهانی در زندان‌ها حضور یافته و نسبت به آموزش زندانیان کمک کردند. همچنین امسال جایزه ویژه سردار شهید سلیمانی با مضمون "ایثار" با حضور خانواده شهید پورجعفری به آثار برگزیده اهدا می‌شود.

در ادامه اين نشست، خاكباز مدير اجرايي برج آزادي، برگزاري اين جشنواره ها را در راستاي سياست هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و بنياد فرهنگي هنري رودكي دانست و تاكيد كرد، ما در برج آزادي علاوه بر فعاليت هاي گردشگري و بازديدي، فعاليت هاي فرهنگي و هنري و برگزاري جشنواره ها را دنبال مي كنيم و اميدواريم با مشاركت در برگزاري جشنواره تئاتر زندانيان سراسر كشور نيز، قدمي در راستاي ارتقاء وضعيت فرهنگي و تربيتي، در اين حوزه برداشته و شاهد اتفاقات خوبي در پايان اين جشنواره باشيم.

در جشنواره امسال برای اولین بار در بخش نمایش خیابانی زندانیان زن نيز اثر خود را به نمایش می‌گذارند.

در پایان اين نشست خبري از پوستر این جشنواره با حضور مسئولين اداره كل زندان هاي استان تهران و همچنين علیرضا حفیظی، رئيس مجموعه فرهنگي هنري برج آزادی رونمایی شد.

هجدهمین جشنواره تئاتر زندانیان سراسر کشور ۴ تا ۷ اسفندماه در مجموعه برج آزادی برگزار می‌ شود.

 

                                           روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی

 

 

 
  سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨    ساعت ٠٩:١٩  

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

برج آزادی در یک نگاه