سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧


اخبار > طراح مجسمه های متحرک: همه مردم جهان باید اسطوره های ما را بشناسند


 

 
 

طراح مجسمه های متحرک: همه مردم جهان باید اسطوره های ما را بشناسند

 

 
  ایده ساخت مجسمه های متحرکی که این روزها در برج آزادی به نمایش گذاشته شده اند از مجسمه های فایبر گرفته شده است.  
 

 
 

ایده ساخت مجسمه های متحرکی که این روزها در برج آزادی به نمایش گذاشته شده اند از مجسمه های فایبر گرفته شده است.

محمدرضا فلاحیان، طراح و سازنده این مجسمه ها در گفت و گو با روابط عمومی برج آزادی در مورد ایده و نحوه ساخت آنها توضیحاتی داد و افزود: ایده ساخت آنها را از مجسمه های فایبر گلاس برداشته ایم. با کار کردن روی لباسهای مخصوصی که قاب فایبر به خود می گیرند و استفاده از گریم تخصصی با مواد ترکیبی؛ بازیگر قادر است چندین ساعت به ایفای نقش بپردازد. این سبک مجسمه متحرک که توسط من و برادرم طراحی و ساخته شده است، متفاوت تر و حرفه ای تر از سبک سیلورمن و گولدمن است و کاملا با آنها از نظر ساختار و اصول متفاوت است.

وی در خصوص هدف از ساخت این مجسمه ها گفت: ما قهرمانان و اسطوره های بسیاری داریم که برای معرفی آنها به هموطنان خود و سایر مردم جهان از راه های متفاوتی می توانیم بهره ببریم. این سبک تا کنون در سطح ایران و کشورهای همسایه به اجراء گذاشته شده و با استقبال انبوه هنرمندان و مردم مواجه شده است. به همین دلیل ساخت و طراحی این مجسمه ها را ادامه خواهیم داد. همچنین این مجسمه ها با استفاده از تاثیر گزاری شخصیت ها به ترویج رفتارهای صحیح فرهنگی می پردازند.

وی افزود: این سبک مجسمه متحرک تنها در ایران موجود است که در حضور دبیر کل سازمان یونسکو در پایتخت نمایشگاه بین المللی به اجراء گذاشته شده و نمره الف را کسب کرده است.

مجسمه های متحرک تا کنون در قالب شخصیت های برجسته، اسطوره ها و  قهرمانان تاریخ ایران در آذربایجان و شهدای گرانقدر دفاع مقدس ساخته و به نمایش گذاشته شده است.

مجسمه های متحرک با طراحی و سرپرستی برادران فلاحیان و اجرای گروه هنری آلتر قالان ساخته و با شخصیتهای مختلفی چون ستارخان رودکی، مارکوپلو و مرد بارانی در ایام نوروز در مجموعه برج آزادی به نمایش گذاشته شده اند.

ویژه برنامه "نوروز با آزادی" از دوم فروردین آغاز شده و تا ۱۲ فروردین در مجموعه برج آزادی ادامه دارد.

 

 

                                                                                                      روابط عمومی مجموعه برج آزادی

 
  چهارشنبه ٩ فروردين ١٣٩٦    ساعت ١٠:٠٨  

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

برج آزادی در یک نگاه