سه شنبه ٠٤ آذر ١٣٩٩


اخبار > اسماعیل آذر میهمان برج آزادی تهران


 

 
 

اسماعیل آذر میهمان برج آزادی تهران

 

 
  اسماعیل آذر استاد دانشگاه و مجری باسابقه برنامه تلویزیونی " مشاعره " به برج آزادی آمد.  
 

 
 

اسماعیل آذر استاد دانشگاه و مجری باسابقه برنامه تلویزیونی " مشاعره " به برج آزادی آمد.

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، دکتر اسماعیل آذر استاد ادبیات فارسی و مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران و مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری فرهنگبان است. او در تلویزیون نیز به عنوان مجری و کارشناس برنامه‌های ادبی از جمله برنامه" به تماشا سوگند و به آغاز کلام" (مشاعره) فعالیت می‌کند.

 وی اظهار داشت: برج آزادی یک نماد ملی در دوران معاصر ایران است و فقط متعلق به تهران نیست و باید فکری به حال زیرگذر این مجموعه کرد، واقعا جان مردم و بازدید کنندگان برای گذر از خیابان های اطراف میدان و ورود به سطح میدان در خطر است، غیر از ضرورت حفظ جان هموطنان ، اصلا مناسب نیست که  گردشگر خارجی در حین گذر از میدان دچار حادثه شود. صرف خط کشی و سنگ چینی و چراغ راهنمایی که دیدم انجام شده، ملاک برای رفع تکلیف نیست و باید چاره اندیشی جدی کرد، که فعلا تعجب می کنم چرا چند سرعت گیر ساده در اطراف میدان نصب نمی شود! پیشنهاد می کنم‌ حداقل برای کاهش حوادث رانندگی و زیبایی محیطی  و تبدیل میدان به یک قطب گردشگری، تمام خیابان های دور میدان را سنگ فرش کنند.

 این بنا یک شاهکار هنری و معماری است و توانمندی و تخصص جوانان ایرانی را می رساند، حیف است که از تمامی ظرفیت‌های این نماد ملی در حوزه‌های فرهنگی، هنری و گردشگری استفاده نشود. در دنیا برج های بسیاری داریم، ولی فکر نمی کنم مشابه این برج از لحاظ ویژگی های متمایز هنری  در دنیا نمونه ای داشته باشیم. من امروز بعد از 50 سال برای اولین بار از برج دیدن کردم و واقعا ، بدون اغراق  شگفت زده شدم.

 

از همه ی مردم عزیز به ویژه فرهیختگان و استادان هنری، مخصوصا اساتید معماری دعوت می کنم که حتما از این مجموعه فرهنگی هنری و گردشگری دیدن کنند.

 

                                               روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی

 

 

 
  يکشنبه ٢ آذر ١٣٩٩    ساعت ١٠:٢٣  

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

برج آزادی در یک نگاه