پنج شنبه ٠٨ آبان ١٣٩٩


اخبار > حضور رحیم بقایی پیشکسوت صدابرداری در برج آزادی


 

 
 

حضور رحیم بقایی پیشکسوت صدابرداری در برج آزادی

 

 
  رحیم بقایی پیشکسوت صدابرداری در یک دیدار صمیمی با سید عباس عظیمی رئیس برج آزادی از تجربیات و خاطرات خود در این حرفه گفتگو کردند.  
 

 
 

 

رحیم بقایی پیشکسوت صدابرداری در یک دیدار صمیمی با سید عباس عظیمی رئیس برج آزادی از تجربیات و خاطرات خود در این حرفه گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، ایشان با حضور در مجموعه و بازدید از دستگاه‌های صدابرداری سالن اصلی برج، درخصوص دستگاه " مگنت کنترل فرمان سالن مولتی ویژن "

" Master Recorder"  مارک Studer ساخت کشور آلمان توضیحاتی دادند.

کاربرد این دستگاه از طریق صدا کنترل سیستم ها و تجهیزات فنی سالن صورت میگرفته است. صداها بصورت مگنت ایجاد شده یکسری فرامین و پالس‌ها را به ستون‌هایی که در سالن نصب هستند و در مجموع 56 اسلاید داخل ستون‌ها قرار دارد می رساندند در اصل کار این دستگاه کنترل سیستم های ماشینری سالن مولتی ویژن است.

دستگاه مذکور توان ضبط 8 تِرک همزمان را دارد که انواع 24 و 48 ترک آن موجود است.

بقایی هنرپیشهٔ و از پیشکسوتان صدابرداری در ایران است، صدابرداری صحنه‌ای بسیاری از هنرمندان موسیقی ایران از جمله، محمدرضا شجریان، حسین علیزاده، پرویز مشکاتیان و غیره را در کارنامه هنری خود دارد و از اعضاء هیئت مدیره کانون صدابرداران خانه موسیقی ایران بوده است.

 ایشان در دی سال ۱۳۸۵ در ششمین «آوای آیین» مورد تقدیر قرار گرفت، همچنین از او به عنوان یکی از پیشکسوتان موسیقی دفاع مقدس تقدیر شده‌است.

اردیبهشت ۱۳۹۳ مراسم نکوداشت رحیم بقایی به همراه ۲ صدابردار پیشکسوت دیگر نیز در خانه موسیقی ایران برگزار شد.

 

                                                            روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی

 

 

 
  يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٩    ساعت ١٢:٢٢  

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج





برج آزادی در یک نگاه