چهارشنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٨


اخبار > بازدید رئیس سازمان انتشارات چاپ و امور رسانه ای دانشگاه آزاد از بنیاد رودکی


 

 
 

بازدید رئیس سازمان انتشارات چاپ و امور رسانه ای دانشگاه آزاد از بنیاد رودکی

 

 
  رئیس سازمان انتشارات چاپ و امور رسانه ای دانشگاه آزاد و هیات همراه از مجموعه بنیاد رودکی بازدید کردند.  
 

 
 

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، روز یکشنبه 11 آذر ماه  صالح اسکندری رئیس سازمان انتشارات چاپ و امور رسانه ای دانشگاه آزاد و هیات همراه طی نشستی با علی اکبر صفی پور مدیرعامل بنیاد رودکی از تالارهای وحدت ، رودکی ، حافظ ، فردوسی ، ارکسترهای ملی ایران و سمفونیک تهران و مجموعه برج آزادی دیدن کردند.

 اسکندری با حضور در تمرین ارکسترسمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی، بنیاد رودکی را نبض تپنده فرهنگی تهران دانست و اظهار داشت: نشاط خاصی بر مجموعه حاکم است و فعالیت ها و کارهای بزرگی از جمله ارکستر ها صورت گرفته است  که  نوید و امید بخش است امیدواریم همانطور که قبلا کارها و موفقیت های خوبی شکل گرفته این روند مستمر باشد.

 در ادامه اسکندری با تاکید بر افزایش روابط بین دو مجموعه گفت: ما امروز توفیق این را داشتیم که به همراه جمعی از همکاران در سازمان چاپ و انتشارات و امور رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی بازدیدی از مجموعه بنیاد رودکی داشته باشیم و با فعالیت هایی که در این دو مجموعه صورت می گیرد آشنا شویم. فکر می کنم ظرفیت های عظیم فرهنگی و هنری در این بنیاد وجود دارد که آن طوری که باید در فضای رسانه ای کشور مطرح نشده و رسانه های ما و به خصوص رسانه های دانشگاه آزاد وظیفه خطیری در معرفی این ظرفیت های عظیم دارند. ساختمان تالار وحدت یکی از میراث های فرهنگی ما به لحاظ معماری و امکاناتش است.

وی ضمن اعلام آمادگی دانشگاه آزاد جهت همکاری های آموزشی و پژوهشی با بنیاد رودکی گفت : راه اندازی موزه عروسک های اپرای عروسکی در محل تالار فردوسی به همت دکتر صفی پور صورت گرفته است که تبدیل به محلی برای دور هم آمدن هنرمندان اپرای عروسکی و هنرهای نمایشی شده است. همین جا اعلام می کنم ما آماده هستیم مجموعه ای از همکاری های آموزشی و پژوهشی را نیز در کنار این فعالیت های فرهنگی و هنری آغاز کنیم. مانند کاری که با دانشگاه هنرهای اسلامی استاد فرشچیان صورت دادیم. در این زمینه هم می توانیم در ساحت هنرهای ایرانی و اسلامی همکاری گسترده ای را با بنیاد رودکی و مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشیم. هدف ما صیانت از هنرهای اصیل ایرانی و اسلامی و همچنین توسعه هنرهای فاخر در زمینه های مختلف هنری همچون هنرهای تجسمی، نمایشی، اپرای عروسکی و ... است.

 ایشان همکاری های دو جانبه را به  دوره های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تشریح کرد و گفت: یکی از کارهای بزرگی که در کوتاه مدت هم می شود انجام داد همین مسئله بازسازی و احیای سرود دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از نمادهای همبستگی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی است که کارهای مطالعاتی آن هم شروع شده است.

 اسکندری برج آزادی را نماد شعارهای اصیل نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و اعلام کرد : برج آزادی نماد استقلال و آزادی ملت ایران و نماد عظمت و ایستادگی نظام جمهوری اسلامی ایران در چهل سال گذشته است. مردم ما همه جشن های ملی خود همچون 22 بهمن را در این میدان برگزار کرده اند و این نماد امروزه نیازمند توجه بیشتری است. البته کارهای خوبی در این مجموعه صورت گرفته است اما به خصوص در حوزه عمرانی و صیانت و حراست این سازه عظیم امکانات واقعا محدودی در اختیار این مجموعه قرار گرفته است. من هم در این خصوص پیگیری می کنم تا توجه ویژه ای به موضوعات عمرانی این بنا شود.

اگر بخواهیم از یک معماری ایرانی و اسلامی در دوره معاصر نام ببریم برج آزادی بهترین مثال است.

 

 

 

 

 

 

 

 

روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی

 

 

 
  دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧    ساعت ١٥:٢٦  

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

برج آزادی در یک نگاه