چهارشنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٨


اخبار > به برگزاری نمایشگاه ها در برج آزادی ادامه خواهیم داد


 

سرپرست نمایشگاه گروهی گرافیک:

 
 

به برگزاری نمایشگاه ها در برج آزادی ادامه خواهیم داد

 

 
  نمایشگاه گروهی پوستر و نشانه از 10 مرداد در نگارخانه آیینه برج آزادی برپا شده است. شهلا کوهستانی مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری شرق در گفت و گو با روابط عمومی برج آزادی ...  
 

 
 

 

شهلا کوهستانی مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری شرق در گفت و گو با روابط عمومی برج آزادی با اشاره به سابقه هنری خود در خصوص برگزاری این نمایشگاه نیز توضیحاتی داد.

کوهستانی که از زمان ورود به دانشگاه در حدود 25 سال فعالیت هنری داشته است گفت: در این مدت حدود 5 نمایشگاه انفرادی برپا کردم و همچنین مدیر هنری نمایشگاه های گروهی متعددی در داخل و خارج از کشور بوده ام.

وی به تاسیس موسسه حریر هنر شرق اشاره کرد و گفت: موسسه حریر هنر شرق از سال 1391 مجوز گرفت اما فعالیت رسمی ما از سال 1394 آغاز شد. این موسسه در زمینه های مختفی چون برگزاری جشنواره های مختلف، تهیه کنندگی فعالیت های هنری از جمله تئاتر است، برگزاری نمایشگاه ها تجسمی، برگزاری کلاسهای آموزشی و حمایت از رشته های مختلف هنری فعالیت دارد. در این موسسه ما پنج نمایشگاه گروهی برگزار کردیم که چهار نمایشگاه قبلی در حوزه های نقاشی، تصویرسازی، کودک و نوجوان و نمایشگاه تکنیک تابلو فوم بود.

عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران از فعالیت کم هنرمندان رشته گرافیک در مقایسه با سایر حوزه های تجسمی گفت و افزود: فراخوان این نمایشگاه با موضوع آزاد منتشر شد. چرا که با توجه به تنوع بسیار زیاد آثار گرافیکی می توانستیم تنوع آثاری که یک گرافیست خلق می کند را ببینیم.به نظر من آثاری که در این نمایشگاه هست از لحاظ گرافیکی قابل قبول هستند. قطعا کارها در سطوح مختلفی دیده می شود. اما عمده آثار ایده پردازی و برقراری ارتباط یک اثر گرافیکی با مخاطب را در خود دارند و همین باعث شده بیشتر بازدید کنندگان با تفکر و سلایق متفاوت خود بتوانند با این آثار ارتباط برقرار کنند که وجه مثبت آن است. به علاوه خلاقیت و نو آوری نیز در آثار به چشم میخورد. شهریار آریافر، سیما پاک سرشت و من داوری و انتخاب آثار را بر عهده داشتیم که این کار را بر اساس ایده پردازی و قدرت خلاقیت انجام دادیم. همچنین پایه اصلی این نمایشگاه پوستر است و بعد نشانه است.

کوهستانی در بخش دیگری از صحبت هایش موقعیت برج آزادی را بسیار مناسب دانست و گفت: فضاهای داخلی برج آزادی بسیار ناشناخته است و حتی بسیاری از شرکت کننده های ما هم این مجموعه را نمی شناختند. به همین دلیل تصمیم گرفتم که با برگزاری این نمایشگاه ها به معرفی برج کمک کنم چرا که این بنا یکی از سرمایه های با ارزش ایران است. از سوی دیگر فضای مناسب تالارهای برج و همکاری بسیار عالی کارکنان برج آزادی در واحد های مختلف که هر آنچه در توانشان بوده انجام داده اند دلایل بعدی ما برای برگزاری این نمایشگاه و برنامه های بعدی ماست.

کوهستانی که عضو انجمن هنرهای تجسمی ایران نیز هست ایجاد انگیزه در دانشجویان و افراد تازه وارد به بازار کار را اصلی ترین هدف خود و مجموعه همکارانش عنوان کرد و ادامه داد: ما میخواهیم این هنرجویان بتوانند از طریق این نمایشگاه ها آثار خود را ارائه کنند که بعدا تبدیل به رزومه ای برای آنها می شود. همچنین ما در این نمایشگاه ها می توانیم استعدادهایی را شناسایی کنیم که فرصت دیده شدن نداشتند. تصمیم من جذب هنرمندان مختلف در رشته های متفاوت است. این نمایشگاه ها خود گردان است و حامی مالی ندارد. سعی میکنیم که بتوانیم با کمترین هزینه تبلیغات مناسبی انجام دهیم و بازخوردهای مثبتی هم از آنها بگیریم که شکر خدا تا حدی به این موضوع رسیده ایم.

شهلا کوهستانی در پایان سخنانش گفت: برگزاری و ادامه دادن نمایشگاه های گروهی توان مضاعف می خواهد و سختی های خود را دارد و کار پر استرسی است. من یک نمایشگاه گروهی مجسمه سازی در برنامه کاری خود دارم و نمایشگاه انفرادی عکس تهران قدیم در شهریور ماه را داریم. ما امیدواریم که بتوانیم فعالیت هایمان را در راستای اهدافمان ادامه دهیم.

 

نمایشگاه گروهی گرافیک که از 10 مرداد شروع به کار کرده تا 20 مرداد در نگارخانه آینه برج آزادی برپا خواهد بود و علامندان می توانند همه روزه به جز شنبه ها از ساعت 9 تا 17 از آن بازدید کنند.

 

 

روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی

 

 

 
  يکشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٧    ساعت ٠١:٣٧  

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

برج آزادی در یک نگاه