شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩


اخبار > برج آزادی در هزارتوی زمان فرو رفت


 

با صورت گرفتن نخستین اجرای جهانی

 
 

برج آزادی در هزارتوی زمان فرو رفت

 

 
  برج آزادی در شامگاه 28 تیر ماه میزبان اجرای پروژه نور پردازی «هزار توی زمان» به هنرمندی استفان دو ژراندو شد.  
 

 
 

 

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، پیش از این اجرا مراسمی با حضور فرانسوا سنمو سفیر فرانسه، پانگ سن سفیر چین، علی اکبر صفی پور مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، استفان دو ژراندو (هنرمند پروژه)، سید علی مفاخریان شهردار منطقه 9 تهران، فاطمه ذوالقدر، طیبه سیاوشی شاه عنایتی و پروانه مافی نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، ناهید خداکرمی، احمد امیرآبادی فراهانی، محمد سالاری، قدرت اله علیخانی و علی نظری اعضای شورای اسلامی شهر تهران، نعمت اله پایان رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و مردم برگزار و طی آن از این هنرمند فرانسوی تقدیر شد.

علی اکبر صفی پور مدیرعامل بنیاد رودکی در ابتدای برنامه ضمن خوش آمد گویی به مهمانان گفت: خوشحالم که نخستین اجرای این پروژه در برج آزادی اتفاق می افتد. این برنامه در نوع  خودش بی نظیر است و امیدوارم که از دیدن آن لذت ببریم و با گرفتن بازخوردهای مثبت برای بیشتر انجام دادن چنینی پروژه هایی تشویق شویم.

صفی پور ادامه داد: امشب ما با همکاری یکدیگر نشان می دهیم که هنر چگونه می تواند بین دو کشور و دو فرهنگ مختلف ارتباط برقرار کند.

در ادامه مراسم سید علی مفاخریا شهردار منطقه 9 تهران نیز سخنانی ایراد کرد و گفت: افتخار داریم تا امشب شاهد رویدادی فرهنگی هنری بر روی نماد تهران مدرنیته باشیم. نمادی که نمایش آزادی و آزادگی ملت شهید پرور و کانون اجتماعات و مراسمات مختلف ملی است. مرکز توجه دنیا به این سمبل پایتخت است . حساسیت این بنای ارزشمند نه فقط از نظر هنر به کار رفته در طراحی و اجرای این اثر بلکه حساسیت آن به دلیل ضبط خاطرات انقلاب اسلامی و قدمگاه حضرت امام در ورود به میهن اسلامی  است. خداوند را شاکر هستم که توفیق خدمت به مردم عزیز و شریف این منطقه را برایم فراهم نمود.

مفاخریان ادامه داد: در برنامه امشب که کار مشترکی است از بنیاد فرهنگی هنری رودکی و شهرداری منطقه ۹ شهر تهران  و شرکت کلید طلایی و با حمایت های سفارت فرانسه در ایران و با حضور هنرمندان عزیز و همچنین هنرمند برجسته فرانسوی جناب آقای استفان دو ژراندو و جمعی از پیشکسوتان حوزه هنر برگزار می‌شود اشتراک افکار را در هنر معاصر فراسوی مرزها دنبال خواهیم کرد. میدان آزادی امشب پیوندی دوباره با زبان هنر را تجربه می‌کند. موسیقی و نور و صدا و  شعر و ادبیات در فرهنگ ایرانی اسلامی ریشه دارد و تبادل فرهنگ در حوزه بین الملل موجب می شود تا دروازه ای برای تبادل اندیشه بین دولت ها و ملت ها ‌شود.

شهردار منطقه 9 تهران افزود: ترکیب هنر جدید مپینگ و موسیقی انتزاعی سبک اروپایی که گردش خود را در روی بناهای تاریخی جهان از ایران اسلامی و از تهران نماد برج آزادی آغاز نموده است فرصتی است تا در بسط و گسترش فرهنگ ها و هنرهای اندیشه معاصر در برنامه هزارتوی زمان و برنامه های آتی در اختیار قرار گرفته است . هنرمند معاصر فرانسوی در برنامه هزار توی زمان به دنبال ارتباط و عدم ارتباط می گردد. رویداد امشب و شبهای دگر در جهت  جلب و حضور و تقویت فضاهای خاطره جمعی و تقویت نظام پیاده راه در میدان آزادی برنامه ریزی و اجرا شده است.

مفاخریان در پایان گفت: امید است تا با برگزاری رویدادهای مشابه میدان آزادی دروازه غربی و ورودی تهران با بیش از ۵ میلیون تردد در شبانه‌روز به مکانی برای تبادل افکار و اندیشه ها و  فضاهای خاطرجمعی مجددا احیا و بازآفرینی شود .

در ادامه مراسم بنیاد رودکی و شهرداری منطقه 9 تهران فعالیت هنری ژراندو تقدیر و لوح یادبودی به وی اعطاء کردند. همچنین شهرداری و برج آزادی از زحمات خانم ذوالقدر نماینده مجلس برای شهر تهران قدردانی کردند.

گفتنی است پیش از اجرای این مراسم ورک شاپ نقاشی با حضور اساتید و هنرمندان این رشته و با موضوع هزار توی زمان برگزار شد و قرار است این آثار داوری و آثار برگزیده مورد تقدیر قرار گیرد.

در حاشیه ویدئو مپینگ هزار توی زمان مسابقه عکاسی از آن با همکاری آژانس عکس دوربین.نت و با حضور بیش از 180 عکاس در سطح میدان آزادی برگزار شد که اعلام نتایج و اهدای جوایز آن در اوایل شهریور ماه امسال انجام خواهد شد.

پروژه ویدئو مپینگ «هزار توی زمان» شامگاه پنج شنبه 28 تیر از ساعت 21:00 در میدان آزادی برگزار شد.

 

روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی

 

 

 
  شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧    ساعت ١٥:٢٠  

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

برج آزادی در یک نگاه