چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧


اخبار > صداوتصویر ما را از برج آزادی دریافت می‌کنید!/ «من و شما» فرصتی طلایی برای ظهرهای بی‌رمق جمعه


 

گزارش فارس از پشت صحنه برنامه «من و شما»

 
 

صداوتصویر ما را از برج آزادی دریافت می‌کنید!/ «من و شما» فرصتی طلایی برای ظهرهای بی‌رمق جمعه

 

 
  «من و شما» ظهرهای جمعه پخش می‌شود؛ همان ساعاتی که خیلی‌ها آن را به کلافگی می‌گذرانند و حالا این برنامه توانسته فرصتی طلایی برای ظهرهای بی‌رمق روزهای جمعه باشد.  
 

 
 

خبرگزاری فارس- گروه رادیو و تلویزیون: برنامه «من و شما» مدت کوتاهی است که در یکی از بدترین و به اصطلاح مرده‌ترین زمان‌ها یعنی سر ظهر جمعه از شبکه شما پخش می‌شود. اجرای این برنامه را آرش ظلی‌پور برعهده دارد و در همین زمان اندک توانسته مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند. 

اجرای خوب مجری، انتخاب مهمانان ویژه و توجه پررنگ به پشت صحنه کنسرت‌های موسیقی از جمله مواردی است که این برنامه را از مهجوریت خارج کرده و به برنامه‌ای دیدنی تبدیل کرده است. 

حاشیه سازها نه، حاشیه بازها

دو سه ماهی می‌شود که شبکه شما در کنداکتور جمعه ظهرهای خود برنامه‌ای قرار داده که سروصدای زیادی به پا کرده است و به خوبی دیده شده،‌برنامه «من و شما»‌ که هر هفته علاوه بر شبکه شما،‌از 14 شبکه استانی نیز به صورت همزمان به روی آنتن می‌رود. یکی از نکات جالب توجه این برنامه تلویزیونی که مجری آن آرش ظلی‌پور (دوست و همراه احسان علیخانی در برنامه‌های سه ستاره و ماه عسل) است،‌ گفتگوهای پرتیتر و چالشی با مهمان‌های برنامه است، مهمان‌هایی که اکثرا چهره‌های خاص و مطرحی هستند که کمتر چهره‌شان را در قاب تلویزیون دیده‌ایم. برای اینکه حال و هوای این برنامه به خوبی دستمان بیاید، سرکی به پشت صحنه این برنامه کشیدیم و با عوامل ساخت آن گپ زدیم.

زیر میدان خاطره‌ها

برنامه «من و شما» در میدان آزادی ضبط می‌شود،‌ یک استودیو جمع و جور که برای رسیدن به آن باید از بخشی از موزه و سالن سینمای این مجموعه عبور کنید تا به آنجا برسید. این برای نخستین بار است که از این استودیو استفاده می‌شود و حالا دیگر میدان آزادی هم به لیست بلند بالای استودیوهای ضبط برنامه تلویزیونی اضافه شده است. طبق کنداکتور پخش برنامه از ساعت 14 آغاز می‌شود،‌همه عوامل برنامه که حدود 15 نفر می‌شوند،‌ مشغول انجام کارشان هستند تا هرچه سریع‌تر برنامه برای پخش آماده شود.

این برنامه مثل اکثر برنامه‌های تلویزیونی با سه دوربین ضبط می‌شود،‌البته یک دوربین جمع و جور برای ضبط پشت صحنه‌ها آماده کرده‌اند و یک نفر هم مسئول آن است. عقربه‌های ساعت به 14 رسیدند و آرش ظلی‌پور جملات ابتدایی خود برای شروع برنامه را تمرین می‌کند.

برنامه «من و شما» چون هفتگی است که به یک مهمان بسنده نمی‌کند و هر قسمت چند مهمان دارند. درحالی که همه چیز برای ضبط برنامه آماده است،‌ نخستین مهمان برنامه وارد استودیو می‌شود. فریدون همتی استاندار قزوین که قرار است نخستین کسی باشد که در مقابل آرش ظلی‌پور می‌نشیند.

تهیه کننده و مجری برنامه به استقبال مهمان‌شان می‌آیند، بروبچه‌های صدابردار هم میکروفون آقای استاندار را آماده می‌کنند. 5 دقیقه از 14 گذشته و چراغ‌های استودیو را خاموش می‌کنند و همه آماده شروع برنامه می‌شوند. در همین حین هومن سیدی هم که مهمان اصلی این قسمت است وارد استودیو می‌شود.

عوامل برنامه از او نیز استقبال می‌کنند و باتوجه به اینکه این بازیگر با گریم جدیدترین اثرش به استودیو آمد،‌ترجیح داد که زیر دست گریمور برنامه ننشیند و در کنار استاندار قزوین نشست و مثل همه منتظر آغاز برنامه شد. بالاخره انتظارها به سر رسید و با 15 دقیقه تاخیر، آنتن در اختیار برنامه «من و شما»‌ قرار گرفت، صدای تیتراژ در سالن پخش شد و همه عوامل آماده ضبط شدند.

یاعلی گفتیم و...

این قسمت از برنامه یک روز قبل از عید سعید غدیر به روی آنتن رفت و فضای صمیمانه و عیدانه‌ای داشت. ظلی‌پور اما برنامه را با فرازهایی از وصیت نامه سردار شهید مدافع حرم، حسین همدانی آغاز کرد. بعد از آن یک میان برنامه مرتبط با عید غدیر به روی آنتن رفت. بعد از این میان برنامه، مجری چند دقیقه دیگر صحبت کرد و ووله‌ای دیگر این بار در رابطه با حضرت علی (ع) به روی آنتن رفت.

در همین حین استاندار قزوین به روی صندلی مقابل ظلی‌پور نشست و بعد از بازگشت به استودیو گفتگوی این دو نفر هم آغاز شد. بهانه گفتگو با استاندار روز نهم شهریور بود، روزی که در تقویم به نام روز قزوین ثبت شده است و دلیل این ثبت نام هم پایتخت شدن این شهر در دوران صفویان است.

این گفتگو نزدیک به بیست دقیقه زمان برد و پس از آن نوبت به مهمان سینمایی این قسمت بود،‌ هومن سیدی که از ابتدای برنامه در سالن حضور داشت و منتظر بود که در مقابل آرش ظلی‌پور بنشیند. نکته جالب توجه این بود که سیدی تقریبا یک ساعت قبل از شروع برنامه به پشت صحنه «من و شما» آمده و در ابتدا هم قصد نداشته که به مقابل دوربین برود، اما با اصرار عوامل برنامه و قانع کردنش قبول کرده در مقابل ظلی‌پور بنشیند و به سوالات او پاسخ دهد.

آدم‌های روی مخ

سیدی که به عنوان مهمان اصلی در این قسمت حضور داشت،‌ بعد از مدت‌ها در یک برنامه تلویزیونی حاضر شده بود و همه منتظر یک گفتگوی جذاب بودند. او در زمان گفتگوی مجری برنامه و استاندار قزوین، بیشتر حواسش به تلفن همراه خود بود کمتر پیش آمد که به بحث‌های شکل گرفته در این گفتگو توجه کند، البته این حس در میان خیلی‌های دیگر هم مشترک بود، چه بینندگان و چه کسانی که در استودیو حضور داشتند.

این بازیگر در بخش‌های ابتدایی حرف‌هایش کمی از خودش گفت و آدم‌هایی که به قول خودش «روی مخ هستند!» هنوز چند دقیقه‌ای از آغاز گفتگو نگذشته بود که یک میان برنامه 6 دقیقه‌ای صحبت‌های مجری و مهمانش را قطع کرد. در حالی که ال‌سی‌دی بزرگ استودیو چیزی از این میان برنامه پخش نمی‌کند، اما تلویزیون کوچکی که پشت دوربین مرکزی قرار دارد آن را پخش می‌کند، این میان برنامه یک کلیپ بامزه از اجراهای محمدرضا گلزار است و طوری چیده شده که گویا شخصی در حال گفتگو با گلزار است و او در قالب بخش‌های مختلف بعضی از قطعاتش به آنها پاسخ می‌دهد.

تعدادی از عوامل پشت صحنه در مقابل آن تلویزیون جمع می‌شوند و آن کلیپ را تماشا می‌کنند، سیدی هم که کنجکاو شده سرکی می‌کشد و مقابل او را خالی می‌کنند تا او هم صحبت‌های جالب هم بازی‌اش در سریال «عاشقانه» را دنبال کند. بعد از اتمام میان برنامه و صحبت‌های مختصری درخصوص گلزار، گفتگو به سمت جایگاه محبوب این روزهای سیدی رفت، که البته این بازیگر –کارگردان جواب جالبی به این بحث داد: «من در حال حاضر جایگاه خاصی ندارم و زمانی می‌توانم به جایگاهم در هنر افتخار کنم که به جایگاه اساتیدی همچون نصیریان، مشایخی یا پرستویی برسم. فعلابه واسطه پخش سریال «عاشقانه»‌ جایگاه خوبی دارم و امیدوارم خدا کمکم کند تا این محبوبیت را حفظ کنم.

بعد از این صحبت‌ها سیدی درخصوص روزهای قبل از شهرتش و چگونگی ورود به این عرصه هم گفت، از روزهای اجرای برنامه کودک در شبکه استانی گیلان و تغییر مسیرش از اجرا به بازی که به دلیل اخراج از همان شبکه بود.

چهره شطرنجی

معمولا در هر قسمت برنامه «من و شما» حاشیه‌های ریز و درشتی در بخش گفتگو با مهمان‌ها به وجود می‌آید، حاشیه این قسمت هم گلایه‌های سیدی از تلویزیون درخصوص نوع برخورد با سریال «عاشقانه» بود. او به شدت از بخش خبری 20:30 که چهره او را شطرنجی کرده بودند و این سریال را یک سریال نامناسب معرفی کرده بودند دلخور بود و در بخش‌هایی از صحبت‌هایش هم گفت که به دلیل این دلخوری حتی نمی‌خواسته به این برنامه بیاید.

این بازیگر در انتهای صحبت‌های این بخش خود نیز با لحنی شبیه به کاراکتر پیمان در سریال «عاشقانه» گفت: «نمی‌دانم دلیل حساسیت‌های این مدلی چیست،‌ به نظرم اگر با هم جنگ نکنیم بامزه‌تر است!» بعد از چند دقیقه باز هم میان برنامه‌ای دیگر پخش شد، در حین پخش این میان برنامه هادی قندی تهیه کننده و آرش ظلی‌پور چند عکس یادگاری با سیدی می‌گیرند، در همین حین سیامک عباسی خواننده پاپ که مهمان بعدی برنامه است هم وارد استودیو می‌شود و در صندلی‌های گوشه استودیو می‌نشیند تا نوبت به گفتگو با او شود.

قهر با شهاب حسینی

بخش انتهایی گفتگو با سیدی، بخش مربوط به تماشای عکس‌هاست، اولین نفر هم شهاب حسینی بود که سیدی در آن اعتراف کرد این روزها با هم قهر هستند، قهری که البته از طرف حسینی است و سیدی هنوز هم دلیل آن را نمی‌داند.

بعد از آن هم عکس‌هایی از پرویز پرستویی، ‌حامد بهداد، ‌لادن طباطبایی، ‌اصغر فرهادی و امیر جدیدی روی LCD استودیو به نمایش درآمد. بعد از این بخش و در حالی که عقربه‌های ساعت روی 15:45 دقیقه بود گفتگو با هومن سیدی به پایان رسید و بعد از اینکه یک میان برنامه به روی آنتن رفت،‌ سیامک عباسی که در همین چند دقیقه که در استودیو حضور داشت، دوبار لباسش را تعویض کرد ،‌به روی صحنه آمد و یک عکس یادگاری در کنار هومن سیدی و ظلی‌پور گرفت.

البته مسئول میک آپ اختصاصی این خواننده هم که با او به برنامه آمده بود، ‌در این عکس یادگاری حضور داشت! بعد از این عکس یادگاری و بخش مربوط به یکی از اسپانسرهای برنامه، نوبت به سیامک عباسی رسید، خواننده جوانی که امسال از چهره‌اش رونمایی شد. این خواننده که در یک خانواده ادبی رشد کرده و خودش هم دانشجوی دکتری ادبیات است،‌ دلیل اصلی منتشر نکردن عکس از خودش را مجاز نبودن آثارش دانست و گفت که دوست نداشته تا زمانی که مجاز بوده،‌عکس یا فیلمی از او منتشر شود،‌اتفاقی که عملی شد و او امسال چهره‌اش را برای علاقه‌مندان به صدایش نمایان کرد.

گلزار خواننده نیست؟!

در برنامه «من و شما» معمولا گفتگوی دوم زمان کمتری دارد،‌این اتفاق برای سیامک عباسی هم رخ داد و بعد از حدود 25 دقیقه از حضور او در برنامه، تیم تولید برنامه به ظلی‌پور اشاره می‌کردند که وقتشان تمام شده و باید برنامه را به اتمام برسانند.

بخش آخر این گفتگو هم بخش مربوط به نشان دادن تصاویر موزیسین‌ها بود، بخشی که کم هم حاشیه نداشت. عباسی در این بخش زمانی که عکس محسن چاوشی را دید او را رفیق بی معرفت خواند که چند سالی می‌شود از او خبری نگرفته.

زمانی هم که تصاویر مربوط به محمدرضا گلزار پخش شد، گفت که خوانندگی او را نمی‌پسندد و این بازیگر در عرصه هنرپیشگی و مدلینگ موفق‌تر خواهد بود. اظهار نظرهایی که همان موقع می‌شد حدس زد عواقبی را برای این خواننده در بر خواهد داشت و بعید نیست که طرفداران این چهره‌ها به صفحه او حمله کنند. بعد از این حرف‌های حاشیه ساز و درحالی که ساعت 16:20 دقیقه را نشان می‌داد، صدای تیتراژ برنامه در سالن پخش شد و این قسمت از برنامه نیز به پایان رسید. 

در پایان برنامه هادی قندی که خیلی هم عجله داشت، با تمام عوامل خداحافظی کرد و به سمت فرودگاه رفت، عوامل برنامه هم در کمتر از چند دقیقه تمام لوازم مربوطه به صدابرداری، تصویربرداری، پخش موسیقی و... را جمع و جور کردند و استودیو ضبط «من و شما» به یک اتاق خالی و ساکت تبدیل شد.

انتهای پیام/ 

 
  چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦    ساعت ١٤:٢٩  

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

برج آزادی در یک نگاه