سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧


اخبار > نور "سی مرغ صلح" بر برج آزادی می تابد


 

 
 

نور "سی مرغ صلح" بر برج آزادی می تابد

 

 
  برنامه سمفونی نور با عنوان "سی مرغ صلح" به تهیه کنندگی و کارگردانی "امیررضا سالاری" در آخرین هفته شهریور ماه بر روی برج آزادی به نمایش در خواهد آمد.  
 

 
 

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، این برنامه توسط موسسه فرهنگی دی سان و با حمایت کمسیون یونسکو و مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و با به کارگیری تکنیک ویدئو مپینگ  همزمان با هفته جهانی صلح برگزار خواهد شد که مضمونی انسانی از صلح و روح متعالی بشر را دارد. این مفاهیم با استفاده از تصاویر نمادین با بهره گیری از هنر دنیا،  از قبل از میلاد مسیح تا دوره معاصر را بر بنای شکوهمند آزادی روایت می‌کند.

متن این اثر هنری را محمدرضا اصلانی نوشته که با صدای ماندگار منوچهر انور  به دو زبان فارسی و انگلیسی مزین شده است. همچنین هنرمندان بسیاری در این پروژه برای صلح همکاری می کنند كه  از آن جمله مي توان به  آقایان دکتر علی سلامی  ، رضا وجدانی  ، فرشاد عباسی ،  اصغر کلابی ، شهروز جبللی  و خانمها  نغمه فراهانی ،  ساناز مراد خان و بهاره توکلی و اشاره كرد؛ این در حالی است که  سیستم تصویری انتخاب شده در سطح تکنولوژی به‌کار برده شده در آثار فاخر جهان است.

سالاری  که پیش از این اثری منحصر به فرد «جان نخست»  را با همین مضمون در دانشگاه تهران  اجرا کرده  در طراحی و اجرای این نقوش به نکوهش جنگ و ستایش صلح و به کارگیری کلام بزرگان صلح در دنیا، پرداخته است و پس از گذر از داستان آفرینش و معراج انسان به عالم قدسی و نشان دادن این راه، در نهایت به "سی مرغ" می رسد.

برنامه سمفونی نور سی مرغ صلح به تهیه کنندگی و کارگردانی امیر رضا سالاری از ۲۵ تا۲۹ شهریور به مدت یک هفته هرشب از ساعت ۲۰  تا۲۲ بر روی بنای برج آزادی اجرا می شود.

همچنین در یکی از این شب ها مراسم ویژه روز صلح با حضور خانم لاروش، رئیس دفتر منطقه ای یونسکو  و نمایندگان سازمان های وابسته به سازمان ملل، سفرای کشورهای خارجی، مسئولین فرهنگی و هنری و هنرمندان مطرح کشور برگزار خواهد شد.

 

 

روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی

 
  پنج شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٦    ساعت ١٢:١٠  

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

برج آزادی در یک نگاه